Girişimci Parkı Forum

Son İletiler

11
Üretkenlik / eyqopwvt
« Son İleti Gönderen: KiaFoecy Temmuz 22, 2021, 12:37:11 ÖS »
14
Üretkenlik / LinkedIn profiline seviye atlat
« Son İleti Gönderen: Özgür Deveci Temmuz 13, 2021, 07:21:42 ÖS »


Yeni iş fırsatları arıyor veya kariyerini bir sonraki seviyeye taşımayı planlıyorsan, profesyonel sosyal ağ platformu LinkedIn sana yardımcı olabilir.

Abone olmak; sınırsız sayıda profile göz atma, senin profilini kimlerin görüntülediğini görme, kullanıcılara doğrudan mesaj göndermek için kredilerin kilidini açma, öğrenme kurslarına erişme ve sektörel bilgiler edinme gibi ek özellikler sunuyor.

Platformda dikkat çeken bir profil oluşturmak göz korkutucu görünebilir ancak aşağıdaki ipuçlarıyla bağlantı sayını artırmaya, iş deneyimini mükemmelce yansıtmaya, kişisel markanı oluşturmaya ve sektörle ilgili gelişmelerden ve fırsatlardan haberdar olmaya başlayacaksın.

1. Portfolyonu, ilgili makaleleri ve bağlantıları ekle

Öne çıkanlar bölümünde çalışmalarını sergilemek, profiline değer katacak ve güvenilirliğini artıracak. Başarılarını, yeteneklerini ya da becerilerini açıklamak yerine seni, eşsiz tasarımların veya kreatif yazıların anlatsın.

Başlamak için profiline git, Bölüm Ekle’ye dokun, Sergilenen’e bas, + simgesine ve “Özellik ekle” seçeneğine dokun, ardından açılır menüdeki gönderi, makale, bağlantı ve fotoğraf seçenekleri arasından paylaşmak istediğin medyayı seç.

İpucu: Kurşun kalem simgesine dokunup ardından Yeniden Düzenle’yi seçerek, Sergilenen bölümündeki ögeleri düzenleyebilir, yeniden sıralayabilir ve en son gelişmeleri ilk sıraya yerleştirebilirsin.

2. Yetenek Değerlendirme testlerini çözerek rozet kazan

Profiline ilgili becerileri eklemelisin, bu bilgiler eleman arayanların iş gereksinimlerine uyan doğru adayları belirlemelerine yardımcı oluyor. Profiline daha fazla dikkat çekmen ve yetenekler bölümünü daha da geliştirmen için LinkedIn, Yetenek Değerlendirme testlerini çözerek doğrulanmış yetenek rozetleri kazanmanı sağlıyor. Bu, yeteneklerini doğrulamanın ve profilini fırsatlara daha açık hale getirmenin bir yolu.

Başlamak için profil sayfanda Yetenekler ve Onaylar bölümüne git, mevcut Yetenek Değerlendirme seçeneklerine göz atmak için “Yetenek sınavını yap” düğmesine dokun. İlk yüzde 30’a girersen, doğrulanmış yeteneği hesabına ekleyebilirsin.

İpucu: Çok sayıda Yetenek Değerlendirme seçeneği var ancak seni gerçekten temsil eden yetenekleri seçmen çok önemli. Genel profilinle uyumlu kalması için bu bölüme ara sıra göz at.

3. Gönüllü çalışmalarını ekle

Gönüllü çalışmalarının detaylarını, özellikle de çalıştığın sektörle ilgili olanları profiline eklemek, eleman arayanlara kişiliğin hakkında daha fazla bilgi verecek. Dahası, diğer gönüllü topluluklarla bağlantı kurmana ve iyilik yapıp çevreni genişletmek için yeni fırsatlar bulmana yardımcı olacak. Profilinin üst kısmındaki Bölüm Ekle düğmesine dokun, Öz geçmiş’e gel ve Gönüllü Deneyimler kısmına ilgili detayları ekle.

İpucu: Düzenli olarak en yeni olanı ilk gösterecek şekilde gönüllü çalışmalarını sırala. Böylece ilk kez görüntüleyen birine profilin eski veya alakasız gözükmez.

4. İlham veren profesyonelleri takip et

Benzer ilgi alanlarına sahip insanlardan oluşan bir ağa katılmak veya kariyer başarılarına gıpta ettiğin kişileri takip etmek, motive kalmanın harika bir yoludur. Diğerlerinin gönderilerini ve çalışmalarını görmek, yeni bilgiler ve fikirler edinmene yardımcı olacak ve başarılı bir profil oluşturma konusunda sana ilham verecek. Bu kişilerle bağlantı kurman, onlardan tavsiye istemen ve bir şeyler öğrenmen de mümkün.

İpucu: İşinle en ilgili makaleleri ve gelişmeleri okumak için ağındaki popüler bültenlere abone ol.

5. Öğrenmeye devam et

LinkedIn Learning uygulaması; ufkunu genişletmenin, CV’ni iyileştirmenin ve yeni iş başvurularında başarı şansını artırmanın yollarını gösteren harika bir araç. Çeşitli sektörlerden uzmanlar tarafından verilen binlerce kurs arasından seçim yap ve mevcut becerilerini geliştirmeye başla, yeni başarılarını profiline ekle ve potansiyel işverenlere görünürlüğünü artır.
15
Networking Etkinlikleri / Techstars Startup Week Next Generation
« Son İleti Gönderen: Özgür Deveci Mayıs 31, 2021, 10:55:17 ÖÖ »


Herkese merhabalar, Türkiye’den çıkan ilk global Techstars Startup Week etkinliğinde partnerliğimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz! 31 Mayıs - 4 Haziran 18:30-22:30 arası gerçekleşecek etkinliğe katılmak, konuşmacılarla birebir tanışmak, ödüllü kahoot oyunları oynamak için buradan kaydolabilirsiniz: www.swnextgen.com

Etkinliğe katılım ücretsizdir.

30 Speakers, 5 Tracks, 5 Days & 25 Sessions! Come and join us at the biggest Techstars Startup Week event in the region, register now: www.swnextgen.com
16
Networking Etkinlikleri / Verimlilik Zirvesi | Vezir'21
« Son İleti Gönderen: Özgür Deveci Mayıs 16, 2021, 06:26:14 ÖS »


VEZİR’21: “ENERJİDE VERİMLİLİK”

Enerji, son yıllarda dünyanın en önemli konularından birisi haline geldi. Bu alanda firmaların yaptığı yatırımlar hem artmakta hem de Türkiye'de bu alanda çalışmakta olan firmaların sayısı çoğalmakta.Yenilenebilir enerji kaynakları ise, hem ülkelerin hem de büyük şirketlerin gelecek planları arasında gündem oluşturan en önemli maddeler arasında yer alıyor.
Enerjinin verimliliği hem üzerinde yaşadığımız gezegenimiz hem de ülkemiz adına en çok dışa bağımlı olduğumuz konu olduğu için oldukça önem arz etmekte.

Enerji konusunun tüm hatlarıyla ele alınmasının sektörde firmalar, profesyoneller ve bu alanda kariyer düşünen öğrenciler için verimli olacağı inancı ile düzenlenen Vezir’21, Enerjide Verimlilik temasıyla karşınızda olacak. Bu alandaki teknolojilerin, enerji üretiminin, global anlamda enerjinin geleceğinin ve verimliliğinin konuşulacağı Vezir’21 katılımcılarına enerjiye yönelik geniş bir bilgi kanalı sunuyor.

Paneller, özel görüşme odaları, stantlar ve kurumsal işbirlikleri ile dolu olacak Vezir’21 de etkinlik boyunca verimli bir program çıkarılması hedefleniyor.

Geçtiğimiz yıl Verimlilik Zirvesi'20, Uzaktan Çalışmada Verimlilik temasıyla düzenlendi.
20’ye yakın firmanın fuar alanı açtığı Vezir’20, 1.700 katılımcının dinlediği ve alanında uzman 15 profesyonelin konuşma yaptığı bir organizasyon olarak hayata geçirildi.

Online Etkinlik Holü ve Daha Fazlası…

Zirvede yer alan Online Etkinlik Holü, bu alanda Türkiye'de ilk ve online etkinlikte gerçek deneyimi yaşama fırsatı sunan tek Zirve niteliğindedir. Online Etkinlik Holü hizmetiyle Vezir’21 katılımcılara; üst düzey yöneticiler, lider firmalar ve enerji alanında yaptığı çalışmalarla gündeme gelen isimlerle etkinlik holünde bir araya gelme fırsatı sunuyor.

Vezir’21 de katılımcılar için sağlanan bir diğer faydalı imkan ise Sanal Fuar Alanıdır. Sanal Fuar Alanı, enerji ve teknoloji sektörüne yönelik çalışmakta olan firmaların, enerji sektöründeki ürün ve hizmetlerini katılımcılarla buluşturacağı bir merkez niteliğindedir.

Vezir’21 Kayıtları 3000’e Ulaştı

On beş farklı temasıyla ve +30 alanında uzman konuşmacısıyla ilham verici oturumlara şahit olabileceğiniz, ulusal ve uluslararası enerji temasına dair bilgi edinebileceğiniz tamamen ücretsiz ve online olacak etkinliğe katılmak için etkinliğe katılım linki:

https://verimlilikzirvesi.org/
17
Networking Etkinlikleri / Yılın beklenen Oyun Zirvesi LAUNCH 2021
« Son İleti Gönderen: Özgür Deveci Mayıs 16, 2021, 06:08:09 ÖS »


Yılın beklenen Oyun Zirvesi LAUNCH 22-23 Mayıs’ta geliyor! 🎮

Marmara Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Kulübü tarafından 1.si düzenlenecek olan Launch, katılımcılarını oyun sektörünün önde gelen isimleriyle buluşturacak, yarışmalarla sınırları zorlayacak, sürpriz hediyelerle ödüllendirecek ve oyun gecesiyle sosyalleştirecek çok yönlü bir zirve yani zirve gibi zirve! 🚀

Siz de bu zirvede yer almak, gelişmek ve sosyalleşmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterli!  :)

https://forms.gle/gx8MpTs1LpezPEDJ6

2 gün sürecek zirvemizde %80 devamlılık gösteren katılımcılarımız, katılım sertifikası almaya hak kazanacaklardır.
18
Networking Etkinlikleri / Failure Week | 17-22 Mayıs 2021, İTÜ Girişim Etkinliği
« Son İleti Gönderen: Özgür Deveci Mayıs 15, 2021, 09:58:54 ÖS »


📍Bu sene 17-22 Mayıs’ta beşincisini düzenlediğimiz Failure Week ile başarısızlıklarından güç alıp tekrar denemeye başarıya bir adım daha yaklaşmaya hazır mısın?

🖇 Başarısızlığa sebep olan faktörlerin inceleneceği birbirinden eğlenceli workshoplar
🖇Başarısızlığı deneyimlemiş girişimcilerin başarısızlık hikayelerinden kendine pay çıkaracağın Fuck Up to Start Up
🖇 Birbirinden değerli isimler ile çeşitli konularda gerçekleşecek olan söyleşiler ,paneller
🖇 Konu başlıklarıyla ilgili Kahoot! yarışmaları

📍Serkan Koç, Aydonat Atasever, Ebru Dorman, Sertaç Doğanay gibi isimlerin yer alacağı Failure Week’te yerini almak için hemen başvur! 👇🏻

📍 Hemen kayıt ol!
failureweek.org/kayit-ol.html
19


Çevrimiçi olarak düzenlenecek Investart etkinliği bu yıl da ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu önderliğinde gerçekleşiyor!

ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu, hayatın her alanında yapıcı ve yaratıcı çözümler üreten, fark yaratacak vizyona sahip her insanı girişimci olarak tanımlıyor. Düzenlediği etkinlikler ile Ankara ve Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin bir parçası haline gelen topluluk, bu sene 8-11 Nisan’da girişimcilik ekosistemine çok değerli katkılarda bulunacak Investart etkinliğini düzenliyor.

Investart etkinliği, ülke genelinde herhangi bir kısıtlama olmaksızın girişimcilik ekosistemine katılmayı hedefleyen, start-up olma yolunda ilk adımlarını atmak isteyen ve yatırım alabilecek girişim fikirleri olduğunu düşünen takımların başvurabileceği; finalinde ise jüri ve yatırımcıların karşısında yapılan sunumlar ile dereceye giren takımlara ödüllerin verileceği bir etkinlik olarak planlanmaktadır. Ayrıca jüriler kendi seçtikleri takımlara yatırım desteği de sağlayabileceklerdir.

Investart etkinliğinin bu seneki formatı ise şu şekilde: Girişimcilik ve Melek Yatırımcılık konulu paneller ve sunumlardan oluşacak oturumlar 8-10 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 11 Nisan 2021’de ise deneyimli mentörler eşliğinde yapılacak ön elemeyi geçerek finale kalmaya hak kazanan ekipler, girişimlerini alanında yetkin olan jürilere aynı zamanda da yatırımcılara sunacaklar ve dereceye giren takımlar ödüllerini almaya hak kazanacaklardır.

Tüm panellere katılan katılımcılarımız ve sahneye çıkan girişimler sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Bu yılın Investart heyecanına ortak olmak için, girişiminizle başvurabilir veya panelleri, sunumları ve sahneye çıkan girişimleri seyirci olarak takip edebilirsiniz. Detaylı bilgi edinmek ve yarışmaya kayıt olmak için web sitemizi inceleyebilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

https://investart.odtuggt.org
https://www.instagram.com/investartggt
https://www.instagram.com/ggtodtu
https://www.twitter.com/INVESTARTGGT
https://www.twitter.com/ggtodtu
20
Yaşam Tarzı / Değerllik , Onay Huzuru Veren İnsanlara Tutumumuz
« Son İleti Gönderen: aysegulimamoglu Mart 08, 2021, 11:18:28 ÖS »
 Kendimizi yanlarında değerli hissettiğimiz insanlar vardır hayatımızda.Bize kendimizi o kadar değerli hissettirirler ki kattıkları bu değer duygusu ,onay huzur,haz ,hoşluk,mutluluk,keyif verir bize.Biz onları severiz yanda sevdiğimizi sanırız.Çünkü hayatımızda hiç kimsenin bize hissetyirmefiğ ve tattırmadığı o değetlilik hissiyle beslenir ,değerlilik hissi ile dolup taşarız  .

   Hissettiğimiz duyguyu onlarla her karşılaştığımızda hissettiğimiz için onlara "seni seviyorum "deriz.Düşünüyorum şu aralar ,acaba gerçekten yanlarında kendimizi değerli hissettiğimiz mı onlara sevdiğimizi söyler ,sevdiğimizi sanırız yoksa  böyle mi gerçekten?Onaylanmanın verdiğ huzurdan dolayı mı bunu söylüyoruz peki onları görmediğiniz zaman ne oluyor ?Onları sevdiğiniz aklımıza geliyor mu ?Onları hatırlıyor muyuz ?Onlara gereken özeni ,önemi veriyor muyuz ?Sanki bazıları bunu yapabilirken bazıları yapmıyorum,unutuyor .Neden ?Yoksa o ünsanlarınnsunduğu o değerlilik,onaylanma durumunu başkalarından da alınca onlar unutuluyor mu?O zaman burada hangi değer devrede ?Bir insanın hangi değeri devrede olunca değerlilik duygusunu yükselten,onaylanmanın verdiği huzuru getiren bu insanları hatırlamalı ,kıymetini bilmeli ,onlara sahip olmanın sıradışı olduğunu düşünmeli ?

  İnsanlar ihtiyaçlarını bir yerde bulurken başka yeterde bulmaya başlayınca eski ile yeni aradında nasıl bir denge kurmalı?Burada hangi değeri öne çıkarmak bu dengeyi kolaylaştırır.

  Onaylanmak güzel hepimizin ihtiyacı hele ailesi tarafından gerektiği yerde ve yeterince takdir ,onay almamış bireyler onay alında bir anda değerlilik havuzları doluyor.Beslendikleri  kapı onlar için çok sevecen ,değerli görünürken başka yerlerden de aynı şekilde beslenmenin verdiği huzurla yaşadıkları değişim onlarda güçlenme ,kendine güvene,yeterli olduklarına,başaracaklarına , yapabileceklerine dair inanca dönüşüyor.Bu güzel bir değişim ve dönüşüm süreci.

  Onaylanmanın verdiği huzur insana neleri keşfettirir,neleri farkettirir ?Hangi niyet ,hangi hedeflerle insannyol haritasını çizer.Aldıkları değerlilk ,onay onların kendi başlarına bu duygularını yukarı seviyede tutmalarını yeter mi?Ne kadar koruyabilirler ?Bir anda bu duygular azalmaya başlarsa nereye,kime ,hangi yola başvurabilirler ?

  Siz size değer katan size kendinizi hiç hissetmediğiniz kadar  değerli hissettiren , sizi her halinizle kabul ederek onay veren bu insanlara karşı nasıl bir tutum sergiliyorsunuz ?Onlara bağlılık mı bağımlılık mı besliyorsunuz ?Hissettiklerinizden dolayı sevdiğinizi ,hayatınızda olmaları gerektiğini düşünüyorsunuz ?Peki araya başka şeyler girince onları hatırlıyor musunuz?İnsan aldığı değerlilik hissi ve onay ile acaba gerçek duygusunu ,gerçek görüsünü,bakışını farkedemiyor mu?