Girişimci Parkı Forum

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Enes Yiğit

Sayfa: 1
1
🗓️ Tarihi kaydedin! BAŞLAT Programı lansman etkinliği ile devam ediyor!

8 Şubat Pazartesi günü saat 16.30-18.30 arasında, Girişim ve Teknoloji Gazetecisi Timur SIRT'ın moderatörlüğünde gerçekleşecek lansmanda; TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'ın açılış konuşması, BAŞLAT Programı tanıtımı, programa seçilen girişimlerin sunumları ve Dilek DAYINLARLI (Yönetici Ortağı, ScaleX Ventures), Esranur K. (Fon Yöneticisi, Sankonline) ve A.Alper Karagoz, CFA'ün (Ortak, Diffusion Capital Partners) katılımıyla Yatırımcı Paneli yer alacak.

Facebook ve Hello Tomorrow Türkiye iş birliğinde düzenlenen BAŞLAT Programının lansmanına hemen kayıt olun 👉 https://lnkd.in/ezmvJaW

#YeniliğiBaşlat #GeleceğiİnşaEt #BAŞLAT
2
Üretkenlik / Üretkenliğinizi artırabileceğiniz eğitim siteleri
« : Şubat 05, 2021, 10:58:49 ÖÖ »
Coursera – www.coursera.org

Kurucuları olan Bilgisayar Bilimi profesörleri Daphne Koller ve Andrew Ng, 2012 yılında kurdukları bu platformla bilgi ve becerilerini paylaştıkları kurslarından herkesin faydalanmasını sağlamayı amaçlamışlardır.

edX – www.edx.org

Facebook, Google+, Microsoft hesaplarınızla ya da web sitesi üzerinden hesap oluşturarak kayıt olabileceğiniz edX, sizlere her yerde ve herkes için yüksek kalitede eğitim imkanı sunuyor.

Future Learn – www.futurelearn.com

Dünyanın en iyi üniversitelerinden ve çeşitli kurumlardan istediğiniz kategoride ve istediğiniz ders kapsamında ücretsiz bir şekilde dersler alabilirsiniz.

Khan Akademi – www.khanacademy.org.tr

“Herkese, her yerde, dünya standartlarında ücretsiz eğitim!” sloganıyla Salman Khan tarafından kurulmuş, okul derslerine yardımcı bir diğer eğitim sitesi ve mobil uygulaması ise Khan Akademi.

Türkçe Akademik Yayınlar Platformu – Turcademy – www.turcademy.com

Lisans ve lisansüstü öğrencileri, araştırmacılar ve akademisyenlere yönelik bu platform sayesinde akademik yayınların tam metinlerine ulaşmak, okumak ve çalışmalarda kullanmak çok kolay bir hale geliyor.

Türkiye Bilimler Akademisi Ulusal Açık Ders Malzemeleri – www.acikders.org.tr

2006-2012 yılları arasında Türkiye Bilimler Akademisi Açık Ders Malzemeleri Projesi kapsamında oluşturulan Açık Ders Malzemeleri içerisinde, üniversite düzeyinde verilen derslerin internet üzerinde herkes için ücretsiz olarak sunulan ders izlenceleri, ders notları, sunumlar, videolar ve animasyon gibi ders araçlarının paylaşımları yer almaktadır.

Udemy – www.udemy.com

Öğrencilerin uzman eğitmenler tarafından birçoğu ücretsiz olan çevrimiçi kurslardan faydalandığı bir eğitim platformudur. BT ve Yazılım, Pazarlama, Sağlık ve Fitness, Fotoğrafçılık, İşletme, Kişisel Gelişim, Akademik, Dil ve Müzik gibi onlarca konu başlığı altında 80000’in üzerinde kurs bulunmaktadır.

Vitamin Eğitim – www.vitaminegitim.com

MEB öğretim programına uygun olarak hazırlanan Vitamin Eğitim portalı, okul öncesinden üniversiteye kadar öğrencilerin derslerine yardımcı oluyor. Bu eğitim platformu içerisinde interaktif konu anlatımları, etkileşimli alıştırmalar, sanal deneyler, tarama testleri, videolu çözümlü sorular, eğitsel oyunlar ve daha birçok yardımcı araç yer alıyor.

CODECADEMY

Codecademy ücretsiz bir şekilde sıfırdan kodlamayı öğreten bir online eğitim platformu. 5 aşamadan oluşan sistemli bir eğitim sunuyor.

MIT OPENCOURSEWARE

MIT Üniversitesi online eğitim platformu sayesinde tüm kapılarını dünyaya açıyor. Kar amacı gütmeden tamamen bilgiyi yayma amacıyla ders içeriklerini ve ders notlarını paylaşarak öğrencilere ve öğretmenlere eşsiz bir imkan sunuyor.

GOOGLE DİJİTAL ATÖLYE

106 dersten oluşan Google’ın hazırladığı bu platform ücretsiz olarak dijital pazarlama hakkında online eğitim veriyor. Eğitim tamamlandığı zamanda sertifika sahibi olmanıza imkan tanıyor.

 ODTÜ BİLGEİŞ

Bilgeİş, ODTÜ tarafından geliştirip yürütülen bir online eğitim platformudur. İçerisinde 100 adet ücretsiz ve çeşitli online kurslar barındırmaktadır. Dersleri tamamlayan herkes ODTÜ Rektörü tarafından imzalanmış sertifikaya sahip olmaktadır.

İSTANBUL İŞLETME ENSTİTÜSÜ

Verdiği eğitimlerin yanında işletme ve kişisel gelişim üzerine yapılan araştırmaları ve makaleleri okuyabileceğiniz ve günlük bildirimleri alabileceğiniz bir imkan da sunuyor. Üstelik eğitimleri sertifikalı veriyor.

EDUMOSO

Herkese eğitim, her yerde eğitim mottosuyla seçkin eğitimcilerin eğitim vereceği online eğitim platformu olan EduMoso, dünyanın birçok ülkesinde çalışmalar yürüten bilim insanlarından, iş insanlarına; girişimcilerden, psikologlara, eğitim uzmanlarından, fikir önderlerine kadar birçok prestijli isim artık bir tık kadar yakınınıza getiriyor.

INVESTOPEDIA

Bir online eğitim platformu olmaktan çok finans ve borsa alanı için sözlük niteliğinde olsada bu alanın ilgilileri için iyi bir kaynak.

CHESSCADEMY

lichess.org, gönüllüler ve bağışlarla çalışan ücretsiz ve açık kaynaklı bir satranç öğretme ve oynama üzerine kurulan bir online eğitim platformudur.

MIXERGY

Çeşitli aşamalardan ve başarısızlıklardan sonra ayağa kalkmayı başaran ve tüm dünyaya yayılan Mixergy, başarılı insanların iddialı başlangıçlara ders verdiği bir online eğitim platformudur. Burada kendi deneyimlerini anlatan iş adamları, girişimciler öğrendiklerini yeni girişimcilerle paylaşıyor ve onlara yardımcı oluyorlar. Sizi iş tutkusuna ulaştırmak ve sonrada işinizi kurmanıza yardımcı olmayı hedefliyorlar

UNIVERSİTEPLUS

Hayat boyu öğrenmeyi ilke edindiklerini söyleyen bu online eğitim platformu herkesin istediği an istediği eğitime ulaşmasını sağlamaktır. İstanbul, Yeditepe ve Boğaziçi Üniversitesinden, önemli akademisyenlerden, alanında uzman eğitimcilerden ve önemli kurumlardan alabileceğiniz dersler sunmaktadır.

SKILLSHARE

Skillshare; yaratıcı (animasyon, çizim, grafik tasarım…), iş (girişimcilik, pazarlama, verimlilik…), teknoloji (oyun tasarımı, mobil geliştirme, ürün yönetimi…) ve yaşam tarzı (el sanatları, kumar, mutfak…) kategorileri bulunan online eğitim platformudur. Üstelik topluluklara katılarak arkadaşlar edinerek iletişim kurabilirsiniz. Ücretli derslerin yanında ücretsiz derslere de ulaşabilirsiniz. Platform için burs seçeneği ile de kendinize burs bulmanız mümkün.

ALISON

Alison, eğitim ve beceri eğitimi için dünyanın en büyük ücretsiz öğrenme platformlarından biridir. Herhangi bir konuda, herhangi bir zamanda çevrimiçi dersler veren kar amacı gütmeyen bir sosyal girişimdir. Ücretli ve ücretsiz dersler almanız mümkün, belli bir ücret karşılığında sertifika alma imkanı da sunuyor.

AKADEMİDURU

2010 yılından beri üniversite onaylı uzaktan eğitim yapan AkademiDuru; eğitmen eğitimi, psikoloji, kişisel gelişim, bilişim ve meslek alanlarında eğitimlere yer vermektedir. Pek çok alanda sertifika kazanabileceğiniz eğitimler ücretli olup uzaktan eğitim imkanı sağlamaktadır.

Toptalent Business School

En iyi şirketlerde çalışmak için en iyi yetenekleri geliştirmek üzere tasarlanan Toptalent Business School online sertifika programları ile iş hayatında gereken yeteneklerini geliştirebilirsin. Ayrıca, dünyanın en iyi üniversitelerinin ve iş dünyasının liderlerinin yer aldığı bu %100 online sertifika programlarıyla kariyerini geliştirebilir, yeni yetenekler kazanabilir ve CV’ni güçlendirebilirsin.

Kaynak: http://blog.yarininegitimi.com/2020/01/04/hayatinizi-degistirecek-16-online-egitim-platformu

Sayfa: 1