Girişimci Parkı Forum

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Özgür Deveci

Sayfa: 1 2
1
Networking Etkinlikleri / Techstars Startup Week Next Generation
« : Mayıs 31, 2021, 10:55:17 ÖÖ »


Herkese merhabalar, Türkiye’den çıkan ilk global Techstars Startup Week etkinliğinde partnerliğimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz! 31 Mayıs - 4 Haziran 18:30-22:30 arası gerçekleşecek etkinliğe katılmak, konuşmacılarla birebir tanışmak, ödüllü kahoot oyunları oynamak için buradan kaydolabilirsiniz: www.swnextgen.com

Etkinliğe katılım ücretsizdir.

30 Speakers, 5 Tracks, 5 Days & 25 Sessions! Come and join us at the biggest Techstars Startup Week event in the region, register now: www.swnextgen.com

2
Networking Etkinlikleri / Verimlilik Zirvesi | Vezir'21
« : Mayıs 16, 2021, 06:26:14 ÖS »


VEZİR’21: “ENERJİDE VERİMLİLİK”

Enerji, son yıllarda dünyanın en önemli konularından birisi haline geldi. Bu alanda firmaların yaptığı yatırımlar hem artmakta hem de Türkiye'de bu alanda çalışmakta olan firmaların sayısı çoğalmakta.Yenilenebilir enerji kaynakları ise, hem ülkelerin hem de büyük şirketlerin gelecek planları arasında gündem oluşturan en önemli maddeler arasında yer alıyor.
Enerjinin verimliliği hem üzerinde yaşadığımız gezegenimiz hem de ülkemiz adına en çok dışa bağımlı olduğumuz konu olduğu için oldukça önem arz etmekte.

Enerji konusunun tüm hatlarıyla ele alınmasının sektörde firmalar, profesyoneller ve bu alanda kariyer düşünen öğrenciler için verimli olacağı inancı ile düzenlenen Vezir’21, Enerjide Verimlilik temasıyla karşınızda olacak. Bu alandaki teknolojilerin, enerji üretiminin, global anlamda enerjinin geleceğinin ve verimliliğinin konuşulacağı Vezir’21 katılımcılarına enerjiye yönelik geniş bir bilgi kanalı sunuyor.

Paneller, özel görüşme odaları, stantlar ve kurumsal işbirlikleri ile dolu olacak Vezir’21 de etkinlik boyunca verimli bir program çıkarılması hedefleniyor.

Geçtiğimiz yıl Verimlilik Zirvesi'20, Uzaktan Çalışmada Verimlilik temasıyla düzenlendi.
20’ye yakın firmanın fuar alanı açtığı Vezir’20, 1.700 katılımcının dinlediği ve alanında uzman 15 profesyonelin konuşma yaptığı bir organizasyon olarak hayata geçirildi.

Online Etkinlik Holü ve Daha Fazlası…

Zirvede yer alan Online Etkinlik Holü, bu alanda Türkiye'de ilk ve online etkinlikte gerçek deneyimi yaşama fırsatı sunan tek Zirve niteliğindedir. Online Etkinlik Holü hizmetiyle Vezir’21 katılımcılara; üst düzey yöneticiler, lider firmalar ve enerji alanında yaptığı çalışmalarla gündeme gelen isimlerle etkinlik holünde bir araya gelme fırsatı sunuyor.

Vezir’21 de katılımcılar için sağlanan bir diğer faydalı imkan ise Sanal Fuar Alanıdır. Sanal Fuar Alanı, enerji ve teknoloji sektörüne yönelik çalışmakta olan firmaların, enerji sektöründeki ürün ve hizmetlerini katılımcılarla buluşturacağı bir merkez niteliğindedir.

Vezir’21 Kayıtları 3000’e Ulaştı

On beş farklı temasıyla ve +30 alanında uzman konuşmacısıyla ilham verici oturumlara şahit olabileceğiniz, ulusal ve uluslararası enerji temasına dair bilgi edinebileceğiniz tamamen ücretsiz ve online olacak etkinliğe katılmak için etkinliğe katılım linki:

https://verimlilikzirvesi.org/

3
Networking Etkinlikleri / Yılın beklenen Oyun Zirvesi LAUNCH 2021
« : Mayıs 16, 2021, 06:08:09 ÖS »


Yılın beklenen Oyun Zirvesi LAUNCH 22-23 Mayıs’ta geliyor! 🎮

Marmara Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Kulübü tarafından 1.si düzenlenecek olan Launch, katılımcılarını oyun sektörünün önde gelen isimleriyle buluşturacak, yarışmalarla sınırları zorlayacak, sürpriz hediyelerle ödüllendirecek ve oyun gecesiyle sosyalleştirecek çok yönlü bir zirve yani zirve gibi zirve! 🚀

Siz de bu zirvede yer almak, gelişmek ve sosyalleşmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterli!  :)

https://forms.gle/gx8MpTs1LpezPEDJ6

2 gün sürecek zirvemizde %80 devamlılık gösteren katılımcılarımız, katılım sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

4


📍Bu sene 17-22 Mayıs’ta beşincisini düzenlediğimiz Failure Week ile başarısızlıklarından güç alıp tekrar denemeye başarıya bir adım daha yaklaşmaya hazır mısın?

🖇 Başarısızlığa sebep olan faktörlerin inceleneceği birbirinden eğlenceli workshoplar
🖇Başarısızlığı deneyimlemiş girişimcilerin başarısızlık hikayelerinden kendine pay çıkaracağın Fuck Up to Start Up
🖇 Birbirinden değerli isimler ile çeşitli konularda gerçekleşecek olan söyleşiler ,paneller
🖇 Konu başlıklarıyla ilgili Kahoot! yarışmaları

📍Serkan Koç, Aydonat Atasever, Ebru Dorman, Sertaç Doğanay gibi isimlerin yer alacağı Failure Week’te yerini almak için hemen başvur! 👇🏻

📍 Hemen kayıt ol!
failureweek.org/kayit-ol.html

5


Çevrimiçi olarak düzenlenecek Investart etkinliği bu yıl da ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu önderliğinde gerçekleşiyor!

ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu, hayatın her alanında yapıcı ve yaratıcı çözümler üreten, fark yaratacak vizyona sahip her insanı girişimci olarak tanımlıyor. Düzenlediği etkinlikler ile Ankara ve Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin bir parçası haline gelen topluluk, bu sene 8-11 Nisan’da girişimcilik ekosistemine çok değerli katkılarda bulunacak Investart etkinliğini düzenliyor.

Investart etkinliği, ülke genelinde herhangi bir kısıtlama olmaksızın girişimcilik ekosistemine katılmayı hedefleyen, start-up olma yolunda ilk adımlarını atmak isteyen ve yatırım alabilecek girişim fikirleri olduğunu düşünen takımların başvurabileceği; finalinde ise jüri ve yatırımcıların karşısında yapılan sunumlar ile dereceye giren takımlara ödüllerin verileceği bir etkinlik olarak planlanmaktadır. Ayrıca jüriler kendi seçtikleri takımlara yatırım desteği de sağlayabileceklerdir.

Investart etkinliğinin bu seneki formatı ise şu şekilde: Girişimcilik ve Melek Yatırımcılık konulu paneller ve sunumlardan oluşacak oturumlar 8-10 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 11 Nisan 2021’de ise deneyimli mentörler eşliğinde yapılacak ön elemeyi geçerek finale kalmaya hak kazanan ekipler, girişimlerini alanında yetkin olan jürilere aynı zamanda da yatırımcılara sunacaklar ve dereceye giren takımlar ödüllerini almaya hak kazanacaklardır.

Tüm panellere katılan katılımcılarımız ve sahneye çıkan girişimler sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Bu yılın Investart heyecanına ortak olmak için, girişiminizle başvurabilir veya panelleri, sunumları ve sahneye çıkan girişimleri seyirci olarak takip edebilirsiniz. Detaylı bilgi edinmek ve yarışmaya kayıt olmak için web sitemizi inceleyebilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

https://investart.odtuggt.org
https://www.instagram.com/investartggt
https://www.instagram.com/ggtodtu
https://www.twitter.com/INVESTARTGGT
https://www.twitter.com/ggtodtu

6
Sağlık ve Fitness / En uygun fitness planını bul
« : Şubat 19, 2021, 06:02:47 ÖS »
Eğer forma girmek için kendine büyük hedefler belirlediysen, uygulamalar amacına ulaşmak için sana yardımcı olabilir. Üstelik antrenman boyunca sinirini bozacak bir kişisel antrenörle çalışma riski de yok.

Bedeninin sınırlarını zorlarken sana yardım eli uzatan bu uygulamalar, seni kendi başına bırakmak yerine belirli hedefleri olan antrenman programları sunuyor. Kişisel hedeflerin veya fitness ile ilişkin ne seviyede olursa olsun, uygulamalar daha sağlıklı ve zinde bir hayata ulaşmanda sana yardımcı olabilir.

Yüksek şiddetli aralıklı antrenmanlarİlk adımı at

Yüksek şiddetli aralıklı antrenmanlar, kısa ve yoğun egzersiz serileriyle kalp atış hızını artırıp üst seviyelerde tutmaya yarıyor. Böylece çabucak kalori yakabilyorsun. Seven’ın sunduğu antrenmanlardan daha hızlılarını bulmak ise neredeyse imkansız. Boş vaktini çalmadan forma girmeni sağlayan bu yedi dakikalık antrenman uygulaması, yalnızca 420 saniyede kalori yakmana ve kas kütleni geliştirmene yardımcı olan hızlı egzersiz programı çeşitleri sunuyor.

Daha ileri git

Form hedeflerine giden yolda egzersiz türlerini seçmeni sağlayan Nike Training Club, fitness seviyene ve genel hedeflerine göre programlar hazırlıyor. Daha kaslı olmak mı istersin, yoksa yalnızca karın bölgene odaklanan egzersizler yapmak mı? Uygulamanın yüksek şiddetli antrenman programlarını, ihtiyaçlarına ve egzersiz yaptığın ortama göre şekillendirebilirsin. Hatta hiç ekipman gerektirmeyen programlarla evini adeta bir spor salonu gibi kullanabilirsin.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/seven-quick-at-home-workouts/id650276551?l=tr

Link: https://apps.apple.com/tr/app/nike-training-club/id301521403?l=tr

Koşuİlk adımı at

İlk birkaç adım en zorudur ama 5K Runner ile başlangıcı kolaylaştırabilirsin. Uygulamanın antrenman programları, tüm gücünle koşmanı önermek yerine ilk koşularında kolayca ustalaşmanı sağlıyor. Böylece uygulama, sekiz hafta boyunca kademeli olarak hızını ve mesafeyi artırman için seni motive ediyor. 5K Runner, en iyi performansa odaklanmak yerine koşu alışkanlığı kazanmanı amaçlıyor.

Daha ileri git

Zaten deneyimli bir koşucu musun? En iyi süreni geliştirmeyi mi amaçlıyorsun? Mesafe ne olursa olsun, adidas Running by Runtastic hedefine ulaşman için sana yardımcı olacak. 5K, 10K, yarı ve tam maraton mesafeleri için kişiye özel programların yanı sıra uygulama, farklı mesafelerde elde etmeye çalıştığın süreler için antrenman planları da sunuyor.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/5k-runner-couch-to-5k-trainer/id448357306?l=tr

Link: https://apps.apple.com/tr/app/adidas-running-app-runtastic/id336599882?l=tr

Yogaİlk adımı at

Hem zihinsel hem de fiziksel bir disiplin olan yogaya başlamayı düşünüyor ve bir türlü o ilk adımı atamıyorsan Yoga Studio sana rehberlik edebilir. Amatör bir yoga meraklısından deneyimli bir yoga eğitmenine dönüşmeni sağlayan dersler ve programlar içeren uygulama, hem zihnini hem de bedenini geliştirmende sana yardımcı olacak çok kapsamlı bir platform.

Daha ileri git

Sabit duruşlardan akış hareketlerine geçmeni sağlayan Asana Rebel, forma girerken güçlendiren, esnekliğini geliştiren ve rahatlama yöntemleri öğreten 100’den fazla antrenman içeriyor. Mevcut seviyene ve hedeflerine göre kişiselleştirebileceğin programlarıyla uygulama, altı dakikalık çabuk seanslardan yarım saatlik antrenmanlara kadar her şeyi sunuyor. Böylelikle artık çok meşgul zamanlarında bile programına devam ederek yoga seviyeni bir üst noktaya çıkarabileceksin.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/yoga-studio-poses-classes/id567767430?l=tr

Link: https://apps.apple.com/tr/app/asana-rebel-get-in-shape/id1067860796?l=tr

Forma girİlk adımı at

Kardiyo egzersizleriyle kalori yakmak mı istiyorsun, yoksa güçlenmek veya bir yoga seansıyla rahatlamak mı? Tercihin ne olursa olsun, aradığını Boxx’ta bulacaksın. Tek bir egzersiz dalına odaklanmanı veya üç seçeneği karıştırip kendi programını yaratmanı sağlayan uygulama, egzersiz yaparken stres atmak için havaya yumruk atmanı bile öneriyor.

Daha ileri git

Strava yüzme ve koşu performanslarını takip etmenin yanı sıra, bisikletçiler için de mükemmel bir platform sunuyor. Bisiklet yolculuklarını takip etme yöntemlerinden çok daha fazlasını içeren uygulama, bisiklete gönül verenlerden oluşan bir topluluğa ev sahipliği yapıyor. Kat ettiğin mesafe veya çıktığın yükseklik gibi ölçülebilir verileri, sosyal bir toplulukla paylaşıyorsun. Strava sayesinde antrenmanlar oyun kadar eğlenceli oluyor. Daha sağlıklı ve dinç olmak için sınırlarını zorlamanın yanı sıra, yaptığın bisiklet yolculuklarında veya gezilerde benzer rotaları takip eden kullanıcılardan daha iyi performans sergilemeye çalışacaksın.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/boxx-workouts-fitness-plans/id1291801835?l=tr

Link: https://apps.apple.com/tr/app/strava-run-ride-training/id426826309?l=tr

7
Networking Etkinlikleri / TED’den muhteşem sunumun sırrı
« : Şubat 17, 2021, 11:31:14 ÖÖ »

TED Konuşmaları’nın her zaman mükemmel olmasının sebebini merak ettin mi hiç? Katıldığın sıkıcı slayt gösterisi sunumlarıyla kıyaslandığında TED Konuşmaları gerçekten çok etkileyici.

TED’in konuşmacı geliştirme direktörü Cloe Shasha, bu başarıda önemli bir rol oynuyor. Sekiz sene boyunca TED sürecinin tamamında konuşmacılara yol gösteren Shasha davet edildikleri andan itibaren sahneye çıkışlarına kadar her adımda onlara eşlik etti.

Dolayısıyla Shasha, sunum hazırlamanın püf noktalarına hakim. Shasha’nın bizimle paylaştığı bu ipuçlarından faydalanarak, Keynote veya PowerPoint sunumlarını etkileyici, akılda kalıcı ve hatta TED’e layık bir hale getirebilirsin.

Okuma, sunum yap

Slaytların kelimesi kelimesine okunmaması gerek. Unutma, slaytlar bir film veya tiyatro senaryosu değil.

“Çoğu insan slaytları bir can simidi veya ne söyleyeceklerini gösteren bir referans noktası gibi kullanıyor”, diyor Shasha. “Özellikle ilk konuşma taslağını çok uzun tutuyorlar.”

Bundan kaçınmalısın.

Seyircinin anlatıda yolunu bulmasına yardım ettiği sürece maddeler oluşturmak işine yarayabilir. Ancak en önemlisi, konuşma yapacağın odaya girmeden önce sunacağın tüm içerikte uzmanlaşmış olman.

Mizah kullanma sanatı

Shasha, TED’de komik sunumlara yer vermeyi sevdiklerini söylüyor. Komedyen James Veitch’in “İstenmeyen İletileri Yanıtlayınca Bunlar Oluyor” başlıklı muhteşem konuşması 48 milyondan fazla görüntülenmeye sahip. (Şaka yapmıyoruz, aşağıdaki bağlantıya dokunarak görüntülenme sayısına bakabilirsin.)

Ancak komik olmak istiyorsan, elindeki malzemenin bu amacı desteklediğine emin olman gerek. İş yerindeki verimliliği artırma konulu büyük sunumun, esprilerini test etmek için doğru yer olmayabilir.

Fotoğraf düzenlemenin önemi

İster bir toplantı için sunum hazırla, ister binlerce kişinin önünde konuşma yap; şu temel kuralı asla unutmamalısın: Görseller içerik tarafından desteklenmeli.

Shasha, anlatı son şeklini alana ve konuşmanın yüzde 75’i hazır hale gelene kadar, TED konuşmacılarının sunumlarına fotoğraf eklemeyi bile düşünmediklerini söylüyor.

Bir fotoğrafın hikayeyi zenginleştirmesinin harika olduğunu vurgulayan Shasha “Ancak görseller, sadece bir dakikalığına bile dikkat dağıtıyorsa kaldırılmaları gerek,” diyor.

Kişisel bir hikaye anlatıyorsan; bu, zor kararlar alman gerektiği anlamına gelebilir. Shasha sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bazı durumlarda ‘Çocuğunun bu fotoğrafı çok şeker ancak onu görmemize gerek yok,’ bile diyoruz.”

Seyirciye bak

Shasha düzenli olarak seyircilerle göz teması kurmanı, üstelik bunu sadece en ön sırada oturan şanslı kişilerle sınırlandırmamanı tavsiye ediyor.

TED ekibi, konuşmacıların bu konuda alıştırma yapmasına yardımcı olmak için harika bir yöntem kullanıyor. “Konuşmacıyı bir mini platforma yerleştiriyoruz. Karşısında mümkün olduğunca geniş bir alana yayılan üç izleyici oluyor. Biri solda, biri ortada, diğeri de sağda.” Amaç konuşmacının tüm seyircilere hitap etmeyi öğrenmesi.

“Bunun mekanik bir sürece dönüşmesini istemiyoruz,” diyor Shasha. “Ancak bir bağlantı kurma aracı olarak bunu öğrenmek önemli.”

8
Üretkenlik / En iyi dil uygulamaları
« : Şubat 16, 2021, 12:27:29 ÖS »

İkinci veya üçüncü bir dil öğrenmeye hazır mısın? Bu uygulamalar, günde sadece birkaç dakikayla hedefine ulaşmana yardımcı olabilir. Sana uygun olan uygulamayı nasıl bulacağını anlatalım:

Oynayarak öğrenmek istiyorsan

Duolingo neşeli, oyunlaştırılmış dersleriyle yıllardır dil öğrenme alanında lider. Konuşmak istediğin dili büyük bir ihtimalle Duolingo’da bulabilirsin. Uygulama Türkçe konuşanlar için İngilizce, Almanca ve Rusça seçenekleri sunuyor.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/duolingo/id570060128?l=tr

Hızlı bir şekilde konuşmak istiyorsan

Gerçek hayattaki diyalogları temel alan dersleriyle Babbel seni hızla bilgilendirmeye odaklanıyor. Uygulama upuzun bir dil listesi sunuyor. Klasik bir Latin dilini öğrenmeyi deneyebilir, İsveççe veya Norveççe öğrenerek İskandinav kültürüne adım atabilir ya da İspanyolca, Rusça veya Endonezyacaya bir şans verebilirsin.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/babbel-language-learning/id829587759?l=tr

Başarısı kanıtlanmış bir yaklaşım istiyorsan

Rosetta Stone 1992’den beri, dil öğreniminde immersion yani dil banyosu yaklaşımını kullanıyor. Uygulama konuşmana ve yazmana yardımcı olmak için çeviri veya fiil çekimi olmadan belirli bir bağlamda resimler gösteriyor. Burada ezberlenecek uzun kelime listeleri yok. Bunun yerine kruvasan yiyen birini görerek “yemek” kelimesinin Fransızca karşılığının manger olduğunu öğreniyorsun.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/rosetta-stone-ile-dil-%C3%B6%C4%9Fren/id435588892?l=tr

Akıcı konuşmak istiyorsan

Yerel halk kadar akıcı konuşmak için Busuu’ya göz at. Her ders bir dizi mini oyun ve alıştırma sunuyor, ardından Busuu kullanıcı topluluğundaki yerli konuşmacılardan geri bildirim almak için kendi kayıtlarını paylaşabilirsin.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/busuu-h%C4%B1zl%C4%B1-dil-%C3%B6%C4%9Frenme/id379968583?l=tr

Günde sadece 5 dakikan varsa

Drops’taki her ders sadece beş dakika süren ışık hızında bir kelime oyunu. Yemek, insanlar, ilişkiler gibi temalarda yeni kelimeler öğrenerek başla, ardından politika ve toplum gibi ileri seviye konulara geç. Beş dakikan dolduğunda, ustalaştığın kelimelerin sayısına ve diğer istatistiklere göz at.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/drops-dil-%C3%B6%C4%9Frenme-uygulamas%C4%B1/id939540371?l=tr

Görsellerle öğrenmek istiyorsan

Bir hafıza ustası ve bir sinir bilimci tarafından kurulan Memrise, kelime bilgini hızla geliştirmene yardımcı olmak için “aralıklı tekrarlama” yöntemini kullanıyor. Harika bir ipucu: Aygıtının kamerasını bir nesneye, örneğin saç fırçasına doğrultursan, uygulama öğrendiğin dilde o kelimeyi görüntülüyor ve söylüyor.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/memrise-dil-%C3%B6%C4%9Fren/id635966718?l=tr

Bilimsel bir yöntem izlemek istiyorsan

Eski bir parçacık fizikçisi tarafından geliştirilen Lingvist hızlı bir şekilde kelime öğrenmene yardımcı olmak için büyük veri ve yapay zekadan yararlanıyor. Örneğin, her dersteki 5.000 kelime, haber makaleleri ve kitaplarda en sık kullanılan terimler analiz edilerek seçilmiş. Kaçırdığın tüm kelimeler, sen öğrenene kadar stratejik bir şekilde tekrarlanıyor.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/lingvist-learn-languages/id969093402?l=tr

Şu anda kahve sipariş etmen gerekiyorsa

iTranslate Converse dil öğretmiyor ama hemen konuşabilmeni sağlıyor. Uygulama, konuşmaları gerçek zamanlı olarak anında tercüme ediyor. Bu da trene binmen, kahve sipariş etmen veya tuvalet bulman gerektiğinde uygulamayı kullanabileceğin anlamına geliyor. Uygulama Arapça, Hintçe ve Slovakça dahil 35’ten fazla dil ve lehçeyi anlıyor.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/itranslate-converse-%C3%A7eviri/id1241264761?l=tr

9
Üretkenlik / Daha verimli toplantılar için
« : Şubat 13, 2021, 10:30:07 ÖÖ »

İş hayatında bir toplantıdan diğerine koşuyorsan, paylaşılan tüm önemli bilgileri takip etmenin ne kadar stresli olduğunu bilirsin. Minutes, toplantılardaki önemli eylem ögelerini bir araya getirmene ve ekibinin verimliliğini artırmana yardım ederek sorunsuz ve çok yönlü bir şekilde işini kolaylaştırıyor.

İş yükünü hafifletmek için aşağıdaki üç adımı izle.

1. Bir Minute oluştur

Başlamak için “Minute” adlı yeni bir belge oluştur. Dosya düğmesine bas, tüm katılımcıların isimlerini ve e-posta adreslerini ekleyerek kimleri bilgilendirmen gerektiğini takip et. Ardından, toplantı sırasında konuşulanları düzenlemenin farklı yollarından birini seçebilirsin.

Önemli bir projede yol almak için gereken önemli adımları mı not ediyorsun? Bunları Tasks bölümünde topla. Yeni bir iş geliştirmek için inovatif bir konsept mi paylaşmak istiyorsun? Onu Ideas bölümüne yaz. Ayrıca hem kendi tamamladığın görevleri hem de iş arkadaşlarının bitirdiklerini Done bölümüne ekleyerek izleyebilirsin.

2. Görevler ata

Bir proje üzerinde çalışırken; toplantıda kaç konu konuşulmuş olursa olsun, hiçbir görevin unutulmadığına ve her şeyin hesaba katıldığına emin olmak çok önemli.

Her bölümde ekip üyelerinin sorumluluklarını belirleyebilir, teslim tarihleri ve anımsatıcılar oluşturabilirsin. Notlarını güncel tutmayı unutma; böylece ilerlemeyi takip edebilirsin.

3. Toparla

Toplantı bitti mi? Önemli eylem ögelerini ekibinle paylaşmanın tam zamanı.

Minutes’ın ücretsiz versiyonunda, en fazla 30 belgeyle çalışabilir ve CSV, PDF ya da Markdown belgesi olarak bir özet paylaşabilirsin.

Uygulama aboneliği, sınırsız belge ve her toplantı katılımcısı için kişiselleştirilmiş görevler içeren kullanışlı bir otomatik özet e-postası gönderme imkanı sunuyor.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/minutes-meetings-notes/id1483067743?l=tr

10
Seyahat / Seyahatlerimde kullandığım 15 mobil uygulama
« : Şubat 07, 2021, 06:51:14 ÖS »


Konaklamasından ulaşımına, GPS’inden eğlence merkezlerine kadar gittiğin heryerde imdadına yetişecek olan 15 önemli uygulamayı bir kenara not et. Bazen yolunu kaybedersin, bazen nereye gideceğini bilemeyebilirsin, bazen otobüs-uçak-tren bileti alman gereken durumlar olabilir. İşte şimdi sayacağım bu 15 uygulama sayesinde, tüm işlerin çok ama çok daha kolay olacak. Haydi başlayalım.

Airbn‪b‬: https://apps.apple.com/tr/app/airbnb/id401626263

Booking.com Seyahat Fırsatlar‪ı: https://apps.apple.com/tr/app/booking-com-seyahat-f%C4%B1rsatlar%C4%B1/id367003839

Citymapper: All Your Transpor‪t: https://apps.apple.com/tr/app/citymapper-all-your-transit/id469463298

CityMaps2Go – Offline Map‪s: https://apps.apple.com/tr/app/citymaps2go-offline-maps/id408866084

Couchsurfing Travel Ap‪p: https://apps.apple.com/tr/app/couchsurfing-travel-app/id525642917

Day One Journal: https://apps.apple.com/tr/app/day-one-journal/id1044867788

Hostelworld: Hostel Travel Ap‪p‬: https://apps.apple.com/tr/app/hostelworld-hostel-travel-app/id348890820

HotelTonight - Hotel Deal‪s‬: https://apps.apple.com/tr/app/hoteltonight-hotel-deals/id407690035

LoungeBuddy Airport Lounge‪s: https://apps.apple.com/tr/app/loungebuddy-airport-lounges/id674176920

MAPS.ME – Navigasyon ve Harita: https://apps.apple.com/tr/app/maps-me-navigasyon-ve-harita/id510623322

Rome2rio: Trip Planne‪r‬: https://apps.apple.com/tr/app/rome2rio-trip-planner/id569793256

Skyscanner – uçak, otel, ara‪ç: https://apps.apple.com/tr/app/skyscanner-u%C3%A7ak-otel-ara%C3%A7/id415458524

Tripadvisor: Otelle‪r‬: https://apps.apple.com/tr/app/tripadvisor-oteller/id284876795

Uber: https://apps.apple.com/tr/app/uber/id368677368

Xe Currency & Money Transfers: https://apps.apple.com/tr/app/xe-currency-money-transfer/id315241195

11


Android üzerine hazırlanan orta seviye bir eğitim programıdır. Toplamda 34 saat sürecek, başarılı bir Android uygulamasının tasarımından başlayarak, interaktif bir şekilde çalışabilmesine kadar tüm adımların işleneceği eğitim serisidir. Eğitime erişebilmek için form üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Eğitim kapsamında neler olacak?

Eğitimde Build an Interactive App, Layouts, Activity ve Fragment Lifecycles, Architecture Components, Databases ve RecyclerView, Design for Everyone gibi konulara hakim olacaksınız. Eğitim 22 Şubat'ta başlayacak ve Nisan sonuna kadar devam edecek.

Eğitim Programı

1.Ay
 • Android Bootcamp Kick Of
 • Build an Interactive App
 • Git GitHub kullanımı
 • Layouts
2.Ay
 • Layouts #2
 • Navigation
 • Activity and Fragment Lifecycles
 • Architecture Components
 • Architecture Components #2
 • Databases and RecyclerView
 • Databases and RecyclerView #2
 • Databases and RecyclerView #3
 • Databases and RecyclerView #4
3.Ay
 • Connect to the Internet
 • Connect to the Internet #2
 • Repository and workManager
 • Design for Everyone
 • Design for Everyone #2
 • Design for Everyone #3

Başvuru: https://forms.gle/c4y3dRHpABKHYHAB8

12
Alışveriş / Amazon’dan sevgililer gününe özel hediye rehberi
« : Şubat 07, 2021, 02:30:19 ÖS »


Xiaomi Mi TV Stick 1080p Android TV Media Player, Siyah: 305,59 TL

Link: https://www.amazon.com.tr/dp/B08B8F63XP

JBL Clip 3 Taşınabilir Bluetooth Hoparlör – Yeşil: 328,68 TL

Link: https://www.amazon.com.tr/dp/B07B9NDGQT

Philips HD7462/20 Kahve Makinesi, Cam Sürahi, Siyah, Metal: 497,50 TL

Link: https://www.amazon.com.tr/dp/B00R04CAWA

Apple AirPods Pro MWP22TU/A Kablosuz Kulaklık, Beyaz: 1.999,00 TL

Link: https://www.amazon.com.tr/dp/B081QP3DQV

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge Beyaz: 4.506,72 TL

Link: https://www.amazon.com.tr/dp/B0841S2G1C

Yüzüklerin Efendisi: (1-2-3 Cilt) Yüzük Kardeşliği - İki Kule - Kralın Dönüşü: 119,08 TL

Link: https://www.amazon.com.tr/dp/9753423470

Oral-B Pro 790 Şarj Edilebilir Diş Fırçası 2'Li Avantaj Paketi, Siyah: 344,56 TL

Link: https://www.amazon.com.tr/dp/B01M4MK8TQ

Apple Watch Nike Seri 3 GPS 38 mm Uzay Grisi Alüminyum Kasa ve Siyah Spor Kordon - MTF12TU/A: 2.195,00 TL

Link: https://www.amazon.com.tr/dp/B07KPPHJ8B

Braun 81713350 Braun MGK 3242 Erkek Bakım Kiti, Siyah&Mavi, Kablosuz Islak&Kuru, 7in1 Şekillendirici + Gillette Hediye: 268,73 TL

Link: https://www.amazon.com.tr/dp/B08B3Z8Z2D

Beats Studio3 Wireless Kulak Üstü Kulaklık, Mavi: 1.389,00 TL

Link: https://www.amazon.com.tr/dp/B07MSK1C76

13
Seyahat / Sanal gezebileceğiniz 10 müze
« : Şubat 06, 2021, 09:37:05 ÖS »


Seyahat etmenin kısıtlandığı süreçte birçok müze bizlere online gezi fırsatı sundu. Yaptığımız planları elimizde olmayan sebeplerden dolayı gerçekleştiremediğimiz bu dönemde teknolojiyi hobilerimizi gerçekleştirmek için kullanabiliriz. ”Sanal Gezebileceğiniz 10 Müze” listemde her müzenin altında bulunan linke tıklayarak müzeleri gezmeye başlayabilirsiniz.

1. KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİ - ANKARA

TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında TBMM faaliyetlerinin gerçekleştirildiği binadır. Ankara’nın Altındağ ilçesinin Ulus Meydanı’nda bulunan I. Türkiye Büyük Millet Meclisi binasının inşasına, 1915 yılında başlanmıştır. 1982 yılında yapılan restorasyon çalışması ile bugün ki görünümüne kavuşmuştur. Kurtuluş Savaşı Müzesi adı verilerek halkın ziyaretine açılmıştır.

Link: https://sanalmuze.gov.tr/TR-259957/kurtulus-savasi-muzesi---ankara.html

2. CUMHURİYET MÜZESİ - ANKARA

II. TBMM Binası, 1924-1960 yılları arasında TBMM faaliyetlerinin gerçekleştirildiği binadır. Ankara’nın Altındağ ilçesinin Ulus semtinde bulunmaktadır.

Link: https://sanalmuze.gov.tr/TR-259958/cumhuriyet-muzesi---ankara.html

3. EFES MÜZESİ - İZMİR

Efes Müzesi, Türkiye’nin İzmir iline bağlı Selçuk’ta bulunan bir müzedir.  En bilinen eser, Efes’teki Artemis Tapınağı’nda bulunan Artemis heykelidir.

Link: https://sanalmuze.gov.tr/TR-259959/efes-muzesi---izmir.html

4. TROYA MÜZESİ - ÇANAKKALE

Troya Müzesi, Türkiye’nin Çanakkale ilinde bulunan ve Troya antik kentine ait eserlerin sergilendiği arkeoloji müzesidir.

Link: https://sanalmuze.gov.tr/TR-259960/troya-muzesi---canakkale.html

5. GAZİ MÜZESİ - SAMSUN

Gazi Müzesi, Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan bir müzedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün otel olarak burada konakladığı bilinmektedir. Vefatının ardından bir dönem parti binası olarak kullanılıştır. 2006 tarihinde müze olarak halkın ziyaretine açılmıştır.

Link: https://sanalmuze.gov.tr/TR-259962/gazi-muzesi---samsun.html

6. GÖBEKLİTEPE ÖREN YERİ - ŞANLIURFA

Göbeklitepe; avcı-toplayıcı yaşamı, tarım ve hayvancılığa geçişi, tapmak mimarisi ve sanatın doğuşunu anlamamıza önemli katkılar sağladı. Dünya’nın bilinen en eski tapınağına ev sahipliği yapmakta olup bu özelliğiyle 2011 yılından beri UNESCO Geçici Miras Listesi’nde yer almaktadır.

Link: https://sanalmuze.gov.tr/TR-259963/gobeklitepe-oren-yeri---sanliurfa.html

7. ZEUGMA MÜZESİ - GAZİANTEP

Zeugma Mozaik Müzesi, 9 Eylül 2011 tarihinde Gaziantep’te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik ile dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan müzedir.

Link: https://sanalmuze.gov.tr/muzeler/GAZIANTEP_ZEUGMA_MOZAIK_MUZESI/

8. IHLARA VADİSİ - AKSARAY

Aksaray iline bağlı Güzelyurt ilçesinin batısındadır. Vadi, Selime köyünden başlayıp, Ihlara köyünde son bulur. Ihlara Vadisinde zengin şifalı su kaynakları vardır.

Link: https://sanalmuze.gov.tr/muzeler/AKSARAY_IHLARA_VADISI/

9. GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - NEVŞEHİR

Kapadokya’nın en özel oluşumlu yerlerinden biri belki de dünyanın en büyüleyici atmosferinden birine sahip olan Göreme açık hava müzesi, M.S. 4.yüzyılda temelleri Aziz Basileus tarafından atılmış ve M.S.13.yüzyıla kadar yoğun bir şekilde dini eğitim ve düşünme merkezi olarak faaliyet göstermiştir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır.

Link: https://sanalmuze.gov.tr/muzeler/NEVSEHIR_GOREME_ACIKHAVA_MUZESI/

10. İZMİR EFES ÖRENYERİ - İZMİR

Kurulduğu İzmir’in Selçuk ilçesinin Anadolu’nun en verimli topraklarından birisi olması, ticaret yollarının buradan geçmesi ve dünyanın doğusu ve batısını birbirine bağlayan bir limana sahip olması sayesinde şehir çok gelişmiş bir yapıdadır. Şehirde biriken zenginlik mimariye de yansımıştır.

Link: https://sanalmuze.gov.tr/muzeler/IZMIR_EFES_ORENYERI/

”Sanal Gezebileceğiniz 10 Müze” yazımda 10 müzeyi sizlerle buluşturdum. Siz en çok hangi müzeyi beğendiniz? Beğendiğiniz müzeyi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Yazar: Nimet Keleş
Kaynak: Başka Yol

14
Opera, Tiyatro ve Sinema / Film önerileri
« : Şubat 06, 2021, 01:54:58 ÖS »


The Founder (2016)

1954'te Milkshake makineleri satan gezgin satıcı Ray Kroc (Michael Keaton), eşi Ethel (Laura Dern) ile çok şatafatlı olmasa da kendilerine yetecek kadar bir hayat sürmektedir. Ancak bir şekilde zengin olmanın hayallerini kuran Kroc, bir gün California'ya yaptığı ziyaret esnasında McDonald's restoranı ile karşılaşır. Servis hızından ve çalışma düzeninden etkilenen Kroc, Mac ve Dick McDonald kardeşlerle bu işi büyütmek üzere görüşür. Daha önce şubeler açmayı deneyen, ancak başarısız olan McDonalds Kardeşler, bu teklife ilk başta sıcak bakmazlar, ancak Kroc'un ısrarları sonunda restoran zinciri oluşturmasına izin verirler. Kroc başlarda büyük zorluklarla karşılaşsa da işleri büyütür. Ancak işler büyüdükçe, kardeşler ile Kroc arasında anlaşmazlıklar baş gösterir, Kroc ise hiçbir şekilde durmaya niyetli değildir.

The Pursuit of Happyness (2007)

The Pursuit of Happyness/Umudunu Kaybetme’de, Chris Gardner (Will Smith) iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın (Jaden Christopher Syre Smith) annesi (Thandie Newton) maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder... Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşine düşer. Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar. Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

The Secret Life of Walter Mitty (2014)

Ben Stiller’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu ve başrolünde yer aldığı Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı filminde; herkesin iyi hissetmesi için gereken potansiyelin içinde bir yerlerde gizlendiği anlatılıyor. Büyük bir derginin fotoğraf negatif bölümünde çalışan Walter (Stiller), sessiz sakin hayatına devam etmektedir. Dergide yeni işe başlamış Cheryl'dan (Kristen Wiig) hoşlansa da ona bunu bir türlü söyleyememektedir. Bir yandan da kendini sürekli komik ve şok eden gerçek üstü hayallerin ana kahramanı olarak görmektedir. Günün birinde dergi el değiştirir ve basılı bölümün kapanacağı duyurulur. Dergi son bir veda sayısı çıkaracaktır, bu nedenle dergiye uzun yıllardır fotoğraflarıyla destek veren Sean O'Connell (Sean Penn) çok özel bir son çalışma gönderir. Ancak çalışmasının en önemli parçası olan 25. kare kayıptır ve Walter bu kareyi bulabilmek için çok kısıtlı bir zamana sahiptir. Walter Mitty, yalnızca hayallerinde gördüğü bu maceraya gerçek hayatta da atılmak zorundadır.

The Social Network (2010)

The Social Network,Facebook ’un kurucusu Mark Zuckerberg’in hayat hikayesini ve ünlü sosyal paylaşım sitesinin kurulma aşamalarını anlatıyor.

The Wolf of Wall Street (2014)

24 yaşında genç ve hırslı bir adam olan Jordan Belfort, yatırımcıları aldatarak kısa zamanda köşeyi döner. Kısa zamanda tonla para kazanıp o parayı aynı zamanda çabucak harcayabilen birisi olur. Uyuşturucu kullanan, fahişeler ile ilişkiye giren pahalı ve pis bir hayatı vardır. Film, gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır ve Amerikan borsasında çalışan komisyoncu Jordan Belfort'un biyografisinden esinlenilmiştir.

15
Müzik ve Edebiyat / Kitap önerileri
« : Şubat 06, 2021, 01:27:34 ÖS »


Girişimcinin Elkitabı

Bir iş hayaliniz ya da pazardaki bir ihtiyaca nasıl cevap vereceğinize dair bir fikriniz var veya bir iş kurmak niyetindesiniz; bu durumda kuracağınız işletmenin başarıya ulaşacağından nasıl emin olabilirsiniz? Fikriniz, hızla büyüyecek bir şirket kurmak veya niş bir alanda faaliyet gösterecek güçlü bir oyuncu olmak yahut evinize yakın bir yerde market kurmak olsa da yürütülecek temel süreç aynıdır. İyi bir ticari fırsatı gördüğünüzde anlarsınız ve şirket kurup idari veya teknik becerilerinizi kullanıp insani ve finansal sermayenizi birleştirerek o fırsatı değerlendirmeye çalışırsınız. Tabii ki hiçbir şey bu kadar basit değildir. Girişimcilik macerası sürprizlerle doludur. Fikir önemlidir ama bir fırsattan en iyi şekilde yararlanmanın yolu, girişimci tarafından hayata geçirilmiş kurumsal yapıdan geçer. Girişimcinin Elkitabı size, bu süreci ayrıntısıyla anlatmayı amaçlıyor. Bu kitap girişimciliği, “Ben iş kurabilecek biri miyim” sorusundan başlayıp başarılı bir iş sahibi olunca sorulması gereken “Kurup büyüttüğüm bu şirketteki yatırımımı nasıl nakde çevirir ve cebime koyarım” sorusuna kadar, doğrusal bir çizgide anlatıyor. Sizin yaşayacaklarınız büyük olasılıkla buradaki basit çerçevelerden farklı olacaktır. Çünkü girişimcilik süreci, kendi içinde tekrarlarla ilerleyen bir maceradır. Girişimcinin Elkitabı’nda, karşılaşma ihtimalinizin en yüksek olduğu sorunlara ve bunlar karşısında uygulamanız gereken doğru yaklaşımlara güzel bir genel bakış sunuluyor.

Outliers (Çizginin Dışındakiler) - Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

Başarılı insanlar hakkında anlatılan bir hikaye vardır; onların zeki ve hırslı oldukları söylenir. Outliers’te Malcolm Gladwell başarının gerçek hikayesinin bundan çok farklı olduğunu ve bazı insanların neden başarılı olduğunu anlamak için, bunların çevrelerine daha dikkatli bakmamız gerektiğini iddia ediyor. Mesela aileleri, doğum yerleri ve hatta doğum tarihleri… Başarının hikâyesi başta göründüğünden daha karmaşık ve çok daha ilgi çekici… Outliers, Beatles ve Bill Gates’in ortak yanlarının ne olduğunu, Asyalıların matematikteki olağanüstü başarısının sırrını, star sporcuların bilinmeyen avantajlarını ve tüm New Yorklu avukatların özgeçmişlerinin neden aynı olduğunu ve dünyanın en zeki adamının neden adını bile duymadığınızı açıklıyor. Bunların hepsi de nesiller, aile, kültür ve sınıf açılarından açıklanıyor. Gladwell’in iddiasına göre, bir Silikon Vadisi milyarderi olmak istiyorsanız, hangi yıl; başarılı bir pilot olmak istiyorsanız nerede doğduğunuz çok önemli. Çizginin dışındakilerin yani normal beklentilerin ötesinde başarıyı yakalayan kişilerin hayatları tuhaf ve alışılmadık bir mantık izliyor. Gladwell bu mantığı basitleştirirken insanın kendi potansiyelinden en yüksek seviyede nasıl yararlanacağı konusunda heyecan verici bir plan sunuyor. Malcolm Gladwell, Tipping Point kitabında dünyayı anlama şeklimizi değiştirmişti Blink’te düşünme hakkındaki düşüncelerimizi değiştirdi. Outliers’taysa başarı konusundaki anlayışımızı değiştiriyor.

Sıfırdan Bire

Facebook, Microsoft, Paypal, Instagram, Twitter, Linkedin, Whatsapp gibi bir startup fikriniz var ama bunu nasıl hayata geçireceğinizi bilmiyor musunuz? PayPal'ın kurucu ortaklarından ve Facebook'un yatırımcılarından biri olan girişimci Peter Thiel bu sorunun cevabını elinizde tuttuğunuz kitapta veriyor. Thiel öncelikle yaşadığımız çağa dair çok sıradışı bir önermede bulunuyor: "Küçük mobil cihazlar bize her ne kadar birer mucize gibi görünse de aslında teknolojik açıdan durgun geçen bir çağda yaşıyoruz." Elbette bilgi teknolojileri günden güne hızla gelişiyor ama ilerleme neden sadece Silikon Vadisi ya da bilgisayarlarla sınırlı kalsın ki? İlerleme her endüstri ve sektörde gerçekleştirilebilir bir süreçtir ve başarıya ulaşmak için ihtiyacımız olan tek şey özgün bir fikre sahip olmaktır. Yeni bir şey yapmaktansa var olanı kopyalamak her zaman daha kolaydır. Ne var ki, nasıl yapıldığını bildiğimiz bir şeyi yeniden yapmak dünyayı 1'den n'e götürür. Ama yeni bir şey yaptığınızda 0'dan 1'e gidersiniz. Bir sonraki Bill Gates olmak için bir işletim sistemi kurmak yeterli olmayacak. Larry Page ya da Sergey Brin gibi başarılı olabilmek için yeni bir arama motoru geliştirmek yetmeyecek. Yarının kazananları bugünün pazarıyla zalim bir rekabete girip bundan kazançlı çıkmayacak. Hep beraber rekabetten kaçınacaklar çünkü ortaya koydukları şey benzersiz olacak.

Yalın Startup

Yalın üretim ve yönetim ilkelerini girişimcilik dünyasına uygulayarak, Yalın Startup felsefesini kuran Eric Ries, böylelikle girişimciliğin kitabını da yeniden yazmış oldu. Ries, startup’ı son derece belirsiz bir ortamda, kendini yeni bir şeyler yaratmaya adamış bir insan grubu veya yapı olarak tanımlıyor. Söz konusu odak, bir öğrenci evinde harıl harıl çalışan bir grup genç olabileceği gibi, yıldız bir şirketin yönetim odasındaki deneyimli profesyoneller de olabilir. Bu anlamda girişimcilerin ortak noktaları, belirsizlikten oluşan sis bulutunun içine dalarak, sürdürülebilir bir iş için başarılı bir yol bulmaya çalışmalarıdır. Elinizdeki kitap, her aşamadaki girişimciye, vizyonlarını sürekli test edecekleri bir yolu iş işten geçmeden benimsemelerini ve buna göre hareket etmelerini öneriyor. Şirketlerin her zamankinden fazla inovasyon yapmaya ihtiyaç duydukları bir dönemde, başarılı girişimlere imza atmak için bilimsel bir yöntem sunuyor.

Zengin Baba Yoksul Baba

Özellikle teknolojinin, robotların ve global bir ekonominin kuralları değiştirdiği bir dünyada, zengin olmak için yüksek gelirinizin olması gerektiği efsanesini çürütür. Aktif yatırımlar edinmenin ve oluşturmanın neden yüklü bir maaştan daha önemli olabileceğini, işletme sahiplerinin ve yatırımcıların keyfini sürdüğü vergi avantajlarını öğretir. Evinizin aktif bir yatırım olduğuna karşı meydan okur; emlak balonu patladığında ve yüksek faizli mortgage fiyaskosu şiddetlendiği zaman milyonlarca insanın doğrudan öğrendiği gibi. Bize okul sistemlerinin parayla ilgili öğrettiklerine neden güvenmememiz gerektiğini hatırlatır ve bu önemli yeteneğin neden bugün hiç olmadığı kadar önemli olduğunu açıklar.Çocuklarınıza paraya dair neler öğretmeniz gerektiğini açıklar, böylece onlar da günümüz dünyasının zorluklarına ve fırsatlarına kendilerini hazırlayabilir ve hak ettikleri zengin yaşamı sürebilir.

Sayfa: 1 2