Girişimci Parkı Forum

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Özgür Deveci

Sayfa: 1 2
16
Forum Hakkında / Forum Rütbeleri
« : Şubat 05, 2021, 02:53:56 ÖS »
AdYıldızlarGerekli İleti Sayısı
Demir Üye0
Bronz Üye50
Gümüş Üye100
Altın Üye250
Platin Üye500
Elmas Üye1000

17
Outdoor / Kampçılık için genel malzeme kontrol listesi
« : Şubat 05, 2021, 02:30:06 ÖS »
Her spor faaliyetinde olduğu gibi, yürüyüş, kampçılık ve dağcılık gibi faaliyetlerde de birtakım ihtiyaçlarınız olacaktır. İster günübirlik, ister çok gün süren bir faaliyet yapıyor olun, çantanızda bulundurmanızda fayda bulunan malzemeleri sebepleri ile aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

Her faaliyetin, her sporun kendine göre malzemeleri vardır. Bu malzemeleri mevsim ve bölge gözetmeden olmazsa olmazlar, mevsim ve yere göre de gerekecek malzemeler olarak ayırarak kullanırız. Malzeme seçiminde dikkate alınması gereken önemli husus; malzemelerin maksada uygunlukları, çok amaçlılıkları, sağlamlıkları ve hafifliklerinin göz önünde bulundurulmasıdır. Malzemelerde doğru olanı kullanmak kadar akılcı olarak da seçim yapmak gerekir.


18
Bilgisayar / Hangi programlama dilini öğrenmeliyim?
« : Şubat 04, 2021, 09:43:47 ÖS »
Programlama dünyasına giriş yapmak isteyen kişilerin kendilerine, arkadaşlarına ve hatta Google’a sorduğu bir sorudur: "Hangi programlama dilini öğrenmeliyim?" veya "İlk önce hangi programlama dili ile başlamalıyım?"

Python, Java, C, C++, JavaScript, C#, Ruby, PHP ve Objective-C dillerinden hangisinin başlangıç için iyi olduğunu bulabilmek için, öncelikle bazı sorulara cevap vermemiz gerekiyor. Programlamayı ne için öğrenmek istiyorsunuz? Projeleriniz web odaklı mı olacak, yoksa mobil odaklı mı? Oyun mu geliştirmek istiyorsunuz, yoksa kurumsal bir uygulama mı? Bunun gibi tüm sorular dil seçiminde etkili olacaktır. CarlCheo tarafından hazırlanan infografik ise, bu soruları soran kişilere cevap bulmaları konusunda yardımcı oluyor.


19
Dijital Platformlar / Dünyanın en popüler markaları
« : Şubat 04, 2021, 09:26:52 ÖS »
İngiltere merkezli Business Financing verilerine göre, dünyanın en popüler markaları içerisinde liderliği bir avuç büyük marka sahipleniyor. Yalnızca moda endüstrisinde, 20 büyük şirket küresel perakende kârının %97’sini kontrol ediyor. Ve beş tanıdık isim tüm S&P 500 borsa endeksinin değerinin %20’sinden fazlasını oluşturuyor. Muhtemelen bu beş ismin ne olduğunu tahmin edebilirsiniz.


20
Forum Hakkında / Forum Kuralları
« : Şubat 04, 2021, 09:07:51 ÖS »
1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.
2. T.C. yasalarını ya da uluslararasi kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
3. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
4. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
5. Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.
6. Her türlü taciz edici yazı yasaktır.
7. Forumda, büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır!
8. Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanıtımı yasaktır.
9. Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici image'ler dışında image kullanılamaz. İmzalara image eklenemez.
10. Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
11. Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir.
12. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.
13. Veritabanı arızalarına yol açtığı için kesinlikle, hiçbir şartta üyelikler silinmemektedir. Fakat isteyen üyeliğini banlatıp, erişime kapatabilir.
14. Her türlü telif hakkı içeren paylaşım yasaktır. Crack, warez, mp3 vs...
15. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

21
Forum Hakkında / Girişimci Parkı’ndan Merhaba!
« : Şubat 04, 2021, 08:34:36 ÖS »
Girişimci Parkı, yenilikçi organizasyon yapısı ve gelecek vizyonuyla startup ve girişimciler için inovatif çözümler geliştirmek üzere kurulan bir girişimcilik platformudur.

Fikir aşamasında olan girişimlerle ürünlerini nasıl geliştirebileceklerini konuşuyor ve iş modellerini oluşturuyoruz. Ürünü en baştan ele alıp birlikte geliştiriyoruz.

Var olan bir ürün, ancak geliştirmelere mi ihtiyacı var? Ürünün geliştirilmesi gereken özelliklerine birlikte karar verip pazara sunmaya hazır hale getiriyoruz.

Ürün pazarda ve müşteriyle buluşmuş durumda mı?

İşi yapmanın ötesinde, ekibin bir parçası olmayı çok seviyoruz. Biz geleceği hayal eden genç ve dinamik bir ekip olarak girişimcilerle beraber çalışıyoruz. Yeni iş modellerini anlamak ve bu modellere en uygun çözümleri geliştirmek için çizginin dışına çıkıyoruz.

Sayfa: 1 2