Girişimci Parkı Forum

En uygun fitness planını bul

Özgür Deveci

  • Yönetici
  • Demir Üye
  • ******
    • İleti: 21
    • Profili Görüntüle
    • Girişimci Parkı
Eğer forma girmek için kendine büyük hedefler belirlediysen, uygulamalar amacına ulaşmak için sana yardımcı olabilir. Üstelik antrenman boyunca sinirini bozacak bir kişisel antrenörle çalışma riski de yok.

Bedeninin sınırlarını zorlarken sana yardım eli uzatan bu uygulamalar, seni kendi başına bırakmak yerine belirli hedefleri olan antrenman programları sunuyor. Kişisel hedeflerin veya fitness ile ilişkin ne seviyede olursa olsun, uygulamalar daha sağlıklı ve zinde bir hayata ulaşmanda sana yardımcı olabilir.

Yüksek şiddetli aralıklı antrenmanlarİlk adımı at

Yüksek şiddetli aralıklı antrenmanlar, kısa ve yoğun egzersiz serileriyle kalp atış hızını artırıp üst seviyelerde tutmaya yarıyor. Böylece çabucak kalori yakabilyorsun. Seven’ın sunduğu antrenmanlardan daha hızlılarını bulmak ise neredeyse imkansız. Boş vaktini çalmadan forma girmeni sağlayan bu yedi dakikalık antrenman uygulaması, yalnızca 420 saniyede kalori yakmana ve kas kütleni geliştirmene yardımcı olan hızlı egzersiz programı çeşitleri sunuyor.

Daha ileri git

Form hedeflerine giden yolda egzersiz türlerini seçmeni sağlayan Nike Training Club, fitness seviyene ve genel hedeflerine göre programlar hazırlıyor. Daha kaslı olmak mı istersin, yoksa yalnızca karın bölgene odaklanan egzersizler yapmak mı? Uygulamanın yüksek şiddetli antrenman programlarını, ihtiyaçlarına ve egzersiz yaptığın ortama göre şekillendirebilirsin. Hatta hiç ekipman gerektirmeyen programlarla evini adeta bir spor salonu gibi kullanabilirsin.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/seven-quick-at-home-workouts/id650276551?l=tr

Link: https://apps.apple.com/tr/app/nike-training-club/id301521403?l=tr

Koşuİlk adımı at

İlk birkaç adım en zorudur ama 5K Runner ile başlangıcı kolaylaştırabilirsin. Uygulamanın antrenman programları, tüm gücünle koşmanı önermek yerine ilk koşularında kolayca ustalaşmanı sağlıyor. Böylece uygulama, sekiz hafta boyunca kademeli olarak hızını ve mesafeyi artırman için seni motive ediyor. 5K Runner, en iyi performansa odaklanmak yerine koşu alışkanlığı kazanmanı amaçlıyor.

Daha ileri git

Zaten deneyimli bir koşucu musun? En iyi süreni geliştirmeyi mi amaçlıyorsun? Mesafe ne olursa olsun, adidas Running by Runtastic hedefine ulaşman için sana yardımcı olacak. 5K, 10K, yarı ve tam maraton mesafeleri için kişiye özel programların yanı sıra uygulama, farklı mesafelerde elde etmeye çalıştığın süreler için antrenman planları da sunuyor.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/5k-runner-couch-to-5k-trainer/id448357306?l=tr

Link: https://apps.apple.com/tr/app/adidas-running-app-runtastic/id336599882?l=tr

Yogaİlk adımı at

Hem zihinsel hem de fiziksel bir disiplin olan yogaya başlamayı düşünüyor ve bir türlü o ilk adımı atamıyorsan Yoga Studio sana rehberlik edebilir. Amatör bir yoga meraklısından deneyimli bir yoga eğitmenine dönüşmeni sağlayan dersler ve programlar içeren uygulama, hem zihnini hem de bedenini geliştirmende sana yardımcı olacak çok kapsamlı bir platform.

Daha ileri git

Sabit duruşlardan akış hareketlerine geçmeni sağlayan Asana Rebel, forma girerken güçlendiren, esnekliğini geliştiren ve rahatlama yöntemleri öğreten 100’den fazla antrenman içeriyor. Mevcut seviyene ve hedeflerine göre kişiselleştirebileceğin programlarıyla uygulama, altı dakikalık çabuk seanslardan yarım saatlik antrenmanlara kadar her şeyi sunuyor. Böylelikle artık çok meşgul zamanlarında bile programına devam ederek yoga seviyeni bir üst noktaya çıkarabileceksin.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/yoga-studio-poses-classes/id567767430?l=tr

Link: https://apps.apple.com/tr/app/asana-rebel-get-in-shape/id1067860796?l=tr

Forma girİlk adımı at

Kardiyo egzersizleriyle kalori yakmak mı istiyorsun, yoksa güçlenmek veya bir yoga seansıyla rahatlamak mı? Tercihin ne olursa olsun, aradığını Boxx’ta bulacaksın. Tek bir egzersiz dalına odaklanmanı veya üç seçeneği karıştırip kendi programını yaratmanı sağlayan uygulama, egzersiz yaparken stres atmak için havaya yumruk atmanı bile öneriyor.

Daha ileri git

Strava yüzme ve koşu performanslarını takip etmenin yanı sıra, bisikletçiler için de mükemmel bir platform sunuyor. Bisiklet yolculuklarını takip etme yöntemlerinden çok daha fazlasını içeren uygulama, bisiklete gönül verenlerden oluşan bir topluluğa ev sahipliği yapıyor. Kat ettiğin mesafe veya çıktığın yükseklik gibi ölçülebilir verileri, sosyal bir toplulukla paylaşıyorsun. Strava sayesinde antrenmanlar oyun kadar eğlenceli oluyor. Daha sağlıklı ve dinç olmak için sınırlarını zorlamanın yanı sıra, yaptığın bisiklet yolculuklarında veya gezilerde benzer rotaları takip eden kullanıcılardan daha iyi performans sergilemeye çalışacaksın.

Link: https://apps.apple.com/tr/app/boxx-workouts-fitness-plans/id1291801835?l=tr

Link: https://apps.apple.com/tr/app/strava-run-ride-training/id426826309?l=tr